רביעי ספט' 20

אנחנו עובדים במרץ לעדכון האתר

בואו לבקר כל שבוע

הלוגו שלנו

כללי התנהגות במפגשים

ש. האם חובה עלי להתפשט בכל אירוע?
ת. אירועים נודיסטים, מטבע הדברים, הם ללא בגדים. עם זאת, לעיתים בפעם הראשונה לא תמיד קל להסיר עכבות של שנים, ולכן במפגשים הראשונים אין לחץ להסיר את הבגדים עם הכניסה. בנוסף, כאשר בני זוג מגיעים למפגשים, ואחד מבני הזוג לא מרגיש בנוח בעירום, אין בעיה שתישאר/יישאר עם בגדים או בגד ים.

ש. האם מותר לקיים יחסי מין במפגש?
ת. חד משמעית - לא! במידה וזוג או יחיד/ה יקיימו יחסי מין בעת מפגש, הם יסולקו לאלתר ויורחקו מכל פעילות שלנו. כפי שלא הייתם מקיימים יחסי מין באמצע מסיבה או פיקניק, כך גם אין לקיים יחסי מין במפגש חברתי של נודיסטים.

ש. האם אני צריך להתרחץ לפני כניסה למתקנים?
ת. בהחלט, ההיגיינה שלך חשובה במיוחד באירועים ללא בגדים, במיוחד כאשר הסובבים  אותך חולקים מקלחות משותפות, בריכות וכו'. יש להתקלח לפני הכניסה לבריכה וכן להצטייד במגבת וחלוק.
בנוסף, בכל מקום בו יושבים, יש להתיישב על מגבת אישית - כסאות, ספסלי, דרגשי סאונה וכו'.

ש. האם יש תחושת בטחון במפגשים נטוריסטיים? מה קורה עם הטרדה מינית? האם קיימים גם מקרים חמורים יותר?
ת.התחושה במפגשים נטוריסטיים היא נינוחה ורגועה, באופן שכמעט מפתיע משתתפים חדשים. קוד ההתנהגות הנטוריסטי  הנוקשה, האוסר על כל פעילות מינית, יוצר סביבה שנחשבת אפילו לבטוחה יותר מזו הלבושה בגלל קוד ההתנהגות הנוקשה.

ש. האם מותר לצלם במפגשים?
ת. חל איסור מוחלט לצלם במצלמות רגילות ובמכשירים ניידים במהלך המפגשים. חשוב לשמור על דיסקרטיות מוחלטת, ובכלל זה – גם צילומים. לצד זאת, לעיתים מארגני האירוע יצלמו משתתפים שיסכימו לכך, על מנת לתעד את האירועים ולפרסם את הפעילות, וזאת, כאמור – רק באישור המצולמים.

ש. מה עושים כשקר?
ת: נטוריסטים אינם מזוכיסטים. אם מזג האוויר מתחיל להתקרר - פשוט מתלבשים או עוטים חלוק ומגבת. אף אחד לא יואשם "בהתלבשות יתרה" אם מזג האוויר סגרירי.

מפגשים נטוריסטיים
ש. מה עושים במפגשים נטוריסטיים?
בגדול - מה שקורה במפגשים "לבושים": מדברים עם חברים, מכירים אנשים חדשים, אוכלים משהו, שותים משהו, וגם נכנסים למים - מפגשים רבים נערכים בחוף הים, בבריכות, במועדני ספורט עם ג'קוזי ועוד.
בנוסף, אם יש בסביבה גם מגרש שאפשר לשחק בו, הספורטיביים שבין החברות והחברים תופסים כדור ורצים לשחק כדורעף, כדורסל או כדורגל. מדי פעם גם מארגנים הרצאות, מסיבות ריקודים, ואפילו מסיבת תחפושת בפורים. בקיצור - המפגשים הם מפגשים חברתיים כמו כל המפגשים האחרים בהבדל אחד קטן - לא צריך להתעסק ב"מה אלבש הערב".

ש. כל כמה זמן יש פעילות?
ת. פעילות מתקיימת לאורך כל השנה, הן בקיץ והן בחורף. ניתן להתעדכן לגבי לוח הזמנים והמפגשים כאן (קישור)

ש. כמה עולה להשתתף בפעילויות הנטוריסטיות?
ת. חלק מהפעילויות מתקיימות ללא תשלום וחלקן עולות כסף. מחירי הכניסה מפורסמים בצמוד לפרטים על אירוע. באופן כללי המחירים הינם סבירים למדי, ונעים בין 30 ש"ח ל-70 ש"ח, בהתאם למיקום, לאירוע ולנסיבות מיוחדות (מסיבות פורים וראש השנה האזרחית, בריכה עם מתקנים רבים במיוחד ועוד).

ש. האם כל אחד יכול להגיע לפעילויות הנטוריסטיות?
ת. באירועים פתוחים – כגון געש וים המלח, כל אחד יכול להצטרף. באשר לאירועים הסגורים – בריכות, אולמות, מתחמים סגורים וכו' - הכניסה נעשית בהתאם לאחר אישור מאת המארגנים ורישום לאתר "נודיסט".

ש. האם אני יכול/ה להגיע לאירועים לבד?
ת. באופן כללי – כן. עם זאת, לעיתים אירועים מסויימים מוגבלים לזוגות בלבד, על מנת ליצור איזון בין המינים. אין זו חובה להיות זוגות בחיים, אלא זוגות לצורך הרישום בלבד. למעשה, אם אישה וגבר נרשמו לאירוע בהתאם לכלל הזוגות, הם אפילו לא חייבים להגיע לאירוע באותו זמן.

ש. היכן מתקיימים מפגשים נטוריסטיים?
ת. מפגשים פתוחים - ישנם שני חופים עיקריים הפתוחים לכל הנטוריסטים: חוף געש וחוף נווה מדבר בים המלח.
מפגשים סגורים -  מפגש נטוריסטיים מאורגנים בבריכות שונות ברחבי הארץ אחת לכמה שבועות. המפגשים סגורים לחברי הקהילה בלבד. כדי לקבל מידע על המפגשים יש להיכנס לדף הפעילויות (קישור)
מפגשים נוספים - פסטיבל פשוט, המתקיים  ב"אשראם במדבר" בקיץ בכל שנה ומתחם "פשוטי העם" בפסטיבל בומבמלה, הכולל מתחם נטוריסטי בלב הפסטיבל.

ה"שאלות המביכות"
ש. מה לעשות אם מזהים במפגש מישהו מוכר?
ת. ניגשים להגיד שלום. אין מה להתבייש ממכרים שיראו אותנו עירומים. הרי גם הם לא בדיוק לובשים בגדי ערב.... החשש מובן, אבל מנסיון של רבים מאיתנו, דווקא נושאי השיחה המשותפים וההיכרות המוקדמת הופכים את המפגשים הנטוריסטיים למהנים יותר.

ש. איך מתגברים על המבוכה הראשונית?
ת. כל הנטוריסטים יגידו שמדובר בשלושים שניות של מבוכה ובשעות אין-סוף של הנאה. ההמלצה של בעלי הנסיון היא להסיר את כל הבגדים בבת אחת. זה קצת כמו לקפוץ למים – בהתחלה מפחיד וקר, אבל אחרי כמה שניות מתרגלים וממשיכים לשחות עד סוף היום...

ש. הגוף שלי לא יפה במיוחד.  איך בדיוק אתפשט מול כולם?
ת. בעולם יש בערך אחוז אחד של דוגמנים ו-99% שאינם כאלה. רוב רובם של האנשים שמגיעים למפגשים הם אנשים רגילים.  למעשה, רבים מרגישים במפגשים נטוריסטיים הרבה יותר בנוח, כיוון שאף אחת/ד אינם נשפטים שם על המראה, מבנה הגוף והאיברים, אלא על פי האופי והמהירות שבה קופצים למים לשחק כדור-עף בבריכה.

ש. מה עושות נשים במחזור?
ת. גם אצל הנודיסטים - לעיתים נוח יותר עם חלק תחתון. אין בעיה ללבוש חלק תחתון, לפי שיקול הדעת.

ש. השאלה הגברית המוכרת: "מה קורה אם חלק מסויים בגופי מתעורר?"
ת. הגברים החדשים בעולם הנטוריזם חוששים ממקרה שכזה במהלך מפגשים נטוריסטיים, אבל האמת היא שזה פשוט לא קורה. העירום במפגשים הנטוריסטיים אינו מתקשר למין, וכאשר אין גירוי - גם אין זקפה .
אם בכל זאת מגלים אי נוחות, פשוט מתיישבים על כיסא, קופצים למים או שמים מגבת על הגוף.

שאלות כלליות על הנטוריזם
ש. איך הנטוריזם נתפס בחברה?
ת. החברה הישראלית לא תמיד ידוע בפתיחות שלה, ולהיות נטוריסט זה משהו שנראה קצת מוזר בחברה שלנו. עם זאת, צריך לזכור שבמדינות רבות העירום הוא הרבה יותר לגיטימי מאשר אצלנו: ארצות אירופה וסקנדינביה בפרט מחד, ומדינות בהן העירום הוא חלק מן החברה עצמה, כמו שבטים רבים באפריקה, אסיה ודר' אמריקה. עירום הוא עניין תרבותי בלבד, ובקרב הנטוריסטים פשוט מחליטים שהתרבות הנוחה יותר היא דווקא ללא בגדים.

ש. מה ההבדל בין נודיזם לנטוריזם?
ת. שני המונחים - נטוריזם ונודיזם - מתייחסים  לעירום חברתי, ובשניהם הפעילויות וכללי המותר והאסור - זהים. לצד זאת, מקור המילה נטוריזם ב-NATURE ומקור הנודיזם ב-NUDE. בנוסף לעירום החברתי, הנטוריזם מתחבר לכל נושאי הטבע, איכות הסביבה, עולם המונחים "הירוק" והשתלבות של האדם בטבע מבלי לפגוע בו. המונח נודיזם מתייחס לפעילות המשותפת בעירום ללא קשר לנושאי הטבע.


אתר נודיסט
ש. האם האתר שייך לעמותה הישראלית לנטוריזם?
ת. לא! מפעילי האתר אינם חברי העמותה הישראלית לנטוריזם או כל עמותה שהיא ופועלים מתוך רצון חופשי להרחיב את הקהילה הנטוריסטית בארץ. יחד עם זאת, כמובן שחברי העמותה יותר ממוזמנים לקחת חלק באתר. 

ש. האם השימוש באתר עולה כסף?
ת. השימוש באתר הוא חינם. עם זאת, ייתכנו שינויים בעתיד במידה ויוכנסו תכנים חיצוניים המחייבים עלות כלשהי.

ש. מה מטרת האתר ומי מפעיל אותו?
ת. מטרת האתר היא להפיץ מידע על הפעילות הנטוריסטית בארץ, מתוך מטרה להרחיב את הקהילה המונה כיום כמה מאות אנשים פעילים.
אתר נודיסט מופעל על ידי קבוצה קטנה אך איכותית מתוך הקהילה הנטוריסטית.

DSCN1838.JPG